You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ankara’da 1 Günde Gezilecek Yerler

Ankara haftalık geziler için uygun olan bir yer konumunda olduğu gibi günü birlik geziler açısından da en iyi yerlerin başında gelmektedir. Çünkü kara yolu ve hava yolu ulaşım imkânlarının çokça bulunduğu şehir özelliği taşımaktadır. Özellikle Ankara’da 1 günde gezilecek yerler listesini sıralayacak olduğumuzda konaklama imkânı eşliğinde birçok yere ulaşabileceğiniz söyleyebilir ve aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Kuğulu Park

  • Kızılay

  • Seğmenler Parkı

  • Anıtkabir

  • Tarihi Müzeler

  • Kocatepe ve Hacı Bayram Camileri

Tek bir güne sığdırabileceğiniz pek çok farklı yer birbirine yakın mesafededir. Tabii bu mesafelerde daha erken ulaşmanın en önemli yöntemlerinin başı doğru konaklama adresini seçmektir. Doğru konaklama adresi olarak önereceğimiz ilk adres ise Grand Hamit otel olacaktır. Gerek hizmeti gerekse konumu ile en iyi otel konforunu taşıdığı görülmektedir. Ayrıca çok güvenli bir otel olduğunu da söylemeden geçmemek gerekir. İnsanların isteyebileceği gezi planlamasına yatkınlık taşıyan lokasyonu vazgeçilmezdir. Ayrıca araç ulaşımına da çok uygun olduğu saptanmıştır.

Ankara’da 1 Günde Neler Yapılır?

Ankara’da 1 günde neler yapılır sorgulamasına yönelik birçok aktiviteden bahsetmek mümkün olabilir. Kızılay civarındaki tüm caddeleri yürüyüş şeklinde gezebileceğiniz gibi tam merkezi olarak bilinen Güvenpark’ta güvercinleri beslemek bile aktivitelerden biri sayılır. Bunun dışında her zaman gidebileceğiniz yerlerden biri olan Anıtkabir Atamızın kabri olup mistik havasını hala koruyan bir yerdir. Birçok caddesiyle birbirine bağlantılı olan Kızılay en iyi çıkış noktası sayılır. Buradan Çankaya’ya uzana yürüyüşlerde en çok beğeneceğiniz Tunalı Hilmi Caddesi genel bakımdan görülmeye değer eşsiz güzelliktedir. Lüksü aratmayan konforu ise kendinizi özel hissetmenizi sağlayacaktır.

Farklı restoranlarda hiç görmediğiniz yemek menülerini tercih ederek yeni bir gezi rotası oluşturmanız mümkündür. Ulaşımı kolay ve bir o kadar da eski güzellikleri anımsatan yer aradığınızda Ulus civarında pek çok yeri keşfe çıkmanız mümkün olacaktır. Ekonomik açıdan da uygun olan bu yerlerde birçok alışveriş yapabileceğiniz yerde bulunur.

Ankara’da Ne Yenir?

Ankara ile özdeşleşen lezzetler sıralaması olabildiğince değişkendir. Çünkü yemek lezzetleri iki ayrı bölümde incelenir. Ankara’da ne yenir sorusuna örnek verecek olduğumuzda Kızılay civarında satışa sunulan ve müşterisi hiç eksik olmayan Ankara simitçisi bunlardan biridir. Tabii öllüğün körü, Ankara kebabı veya kokoreç gibi farklı lezzetlerinin de tadılmaya değer önem taşıdığını söylemek gerekir. Ankara tavası, inceğiz kebabı ise buranın en meşhur yemekleri sayılmaktadır. Daha bilindik tatlar açısından bulgur pilavının da çok farklı yemeklerin yanında sunulduğunu görebilirsiniz.

Ankara’da Gidilecek Kafeler

Yeni nesil açısından gidilecek en iyi mekânlar kafelerdir. Kafeterya olarak ta geçen bu yerler en büyük şehirlerden biri olan Ankara civarındaki tüm yerlerde oldukça fazladır. Tek bir güne sığdırmak imkânsızdır. Çünkü her insanın kafede geçirdiği süreç oldukça fazla olabilmektedir. Bunun beraberinde herkes tarafından beğenilen veya yaşa uygun olarak büyük beğeni toplayan bazı yerlerde vardır. Ankara’da gidilecek kafeler yönünde gençler için en önemli yer olarak bilinen Kızılay kafeleri buna iyi örnektir. Buluşma mekânları olarak ta belirlenen bu kafeler arasında çokça uygun fiyatlı adresler vardır. Bazıları fal kafe şeklinde öne çıkarken bazıları ise daha mistik yönleriyle dikkat çeker. Yemek potansiyeli gelişmiş kafeler ise sevgililer günü önemli zamanlarda çokça tercih edilmektedir. Özellikle seyahat amaçlı Ankara’ya geldiğinizde konaklama adresiniz Grand Hamit otel ise bu kafelere rahatlıkla ulaşabileceğinizi belirtmeliyiz. Çünkü lokasyona en yakın mesafeli ve en konforlu oteldir.

Ankara’da En Uygun Otel

Ankara’da en uygun otel aradığınızda çeşitli otel seçeneklerini gösteren uygulamalarla karşılaşırsınız. Her birini incelemek saatlerinizi alacağından dolayı en iyileri arasında yaptığımız araştırmaya önem vermenizi tavsiye ederiz. Yaptığımız araştırmaya göre 5 yıldız verebileceğimiz ve hizmetinden son derece memnun kalacağınızı düşündüğümüz uygun fiyatlı otelin Grand Hamit Hotel olduğunu söylemeliyiz. Çünkü hizmet kalitesi çok iyidir.

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.