You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ankara’da Gezilecek 5 Müze

Ankara için seyahat planı yapıldığında tarihin izlerini taşıyan müzeleri de görmeniz oldukça önemli bir konudur. Araştırma yaptığımızda Ankara’da gezilecek 5 müze gezi rotanızda sizi mistik dünyanın içine davet edecektir. Belirteceğimiz 5 müze aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

• Rahmi Koç müzesi
• Cumhuriyet Müzesi
• Kurtuluş Savaşı Müzesi
• Altınköy Açık Hava Müzesi
• Ankara Resim ve Heykel Müzesi
 

Belirttiğimiz 5 ayrı müze haricinde gezip göreceğiniz ve keşfe çıkacağınız birçok yer vardır. Her birinde kendinizi özel hissedeceğiniz ve geçmiş yıllara uzanan pek çok bilgi bulunmaktadır. 5000 yıllık geçmişi olan Ankara’nın birbirinden özel ve önemli manevi hayatlara dokunduğu görülmektedir. Buda kültürel ve turistik yönden daha çok ilgi görmesini sağlamaktadır. Belirtilen müzelere veya yerel gezi rotalarına hızlı ulaşabilmek için rahat ve merkezi adresler seçilmesi önemli yer tutar. Bu bakımdan uygun fiyatlı otel ve yakın mesafeli oteller daha önemlidir.

Ankara Merkezdeki Uygun Fiyatlı Oteller

Günümüz koşullarında uygun fiyatlı her seçeneğin ayrıca bir ilgi gördüğünü biliyoruz. Seyahatlerinizde kalacağınız yer tespiti yapabilmek için hummalı bir araştırma içine de girebilirsiniz. Fakat sizin yerinize araştırdığımızda uygun fiyatlı seçeneklerin mevcut konforu ve özelliğine göre çok az olduğunu nitelendirebiliriz. Ayrıca konum farkı da buna eklenince bir hayli zorlaşmaktadır. Fakat Ankara merkezdeki uygun fiyatlı oteller kapsamında Grand Hamit otelin yine ilk sırada bulunduğunu belirtebiliriz. En önemli sebebi konum farkı ve merkeze yakın olması şeklinde öne çıkarken otel konseptinden de çok memnun kalacağınızı söyleyebiliriz. Açık büfe yemek seçenekleri, aile yapısına veya kişi sayısına uygun oda statüsü, hizmet hızlılığı ve her yere ulaşım açısından kolaylığın bulunduğu bir oteldir. Tüm bu hizmetlerin karşılığında en uygun fiyat garantisi sunabilecek otellerin başındadır. Bu yüzden seçim yaparken önceliğinizi Grand Hamit otele vermelisiniz.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’da gezilecek yerler oldukça fazladır. Türkiye’nin ikinci büyük şehri olması sebebiyle birçok yerin görüleceği şehir tadını yaşatmaktadır. Bildiğiniz üzere Türkiye’de birçok şehir bulunur. Fakat her birinde yaşam kalitesinin Ankara’daki gibi olduğunu söylemek mümkün değildir. Kalabalık ve büyükşehir olmasına rağmen Ankara oldukça düzenli bir şehirdir. Evlerin arasında parkların, bahçelerin bulunduğu bir yerdir. Birçok yerinde bu farkı hissedebilirsiniz. Gezilecek yerleri listeleyecek olursak aşağıdaki maddeler gezi rotası oluşturmanızda size yardımcı olacaktır.

• Arkeolojik yapılarını göreceğiniz Anadolu Medeniyetleri
• Anıtkabir ziyareti
• Kocatepe ve Hacı Bayram Camii
• Ankara kalesi
• Rahmi Koç Müzesi (Diğer tarihi müzeler)
• Ulucanlar cezaevi
• Kuğulu park

Ankara’da Yapılacak Aktiviteler

Ankara’da yapılacak aktiviteler listesinde zevkinize göre birçok şeyi sıralamak mümkündür. Seğmenler parkına gidip yürüyüş yapmak veya açık havanın tadını çıkarmak bunlardan biri olabilir. Ayrıca kış yaz gidip doğal güzelliğine hayran kalacağınız harikalar diyarı, Göksu parkı, Mogan gölü veya Karagöl gibi yerlerinin de çok dikkat çektiğini belirtmeliyiz. Her şekilde huzuru yansıtan seçenekler gene bakımdan Ankara’ya özgü güzelliklerin bir parçasıdır. Yapacağınız aktivite planlama şekliyle yaşanabilir. Fakat spontane yaşayacağınız şeylerde vardır. Örneğin; Kızılay Güvenpark’ta güvercinleri beslemek bunlardan biri olabilir. Günün her saati ayrı güzel görünen şehrin merkezi genel bakımdan turistlerin en beğendiği yerlerdir.

Ankara Gece Hayatı

Günlük aktiviteler kapsamında Ankara gece hayatı da insanların ilgisini çeken bir başka konu olarak düşünülmektedir. Ulus, Cebeci ve Çankaya bu açıdan en tatmin edici gece hayatını sunabilen yerler arasındadır. Müzikli mekânların çok fazla olduğunu göreceğiniz yerler genel bakımdan akşamları eğlencenin zirvesine ulaşmaktadır. Yaşadığınız hayattaki stresi atabileceğiniz bu mekânlar birçok kişi için vazgeçilmezdir. Bu yüzden önemli zamanlarda doluluk oranı %100’e ulaşan yerler şeklinde belirtilebilir. İnsanlar bu mekânlara isteği beraberinde giderken çeşitli aktivitelere de katılabilmesi genel bakımdan beğenilen alternatif olarak değerlendirilmektedir. Çünkü hayatın stresini çekmek kadar eğlenmek te her insanın en doğal hakkıdır. Bunu sağlayan yerler ise Ankara’dadır.

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.