You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ankara’nın Tüm Milli Parkları

Ankara Milli Park hem yerli halk hem de şehri ziyaret edenler için gezilebilecek alanlardan biri. Ankara’ya tatile gidecekseniz eğer Milli Parklara yakın konumda olan Grand Hamit Otel’de kalabilirsiniz. Böylece rahat ve konforlu bir şekilde gezmek istediğiniz yerlere ulaşabilir ve kaliteli hizmet alırsınız.

Yedigöller Milli Parkı

Milli Parklar Ankara’nın güzelliklerinden biridir. En çok ziyaretçi alan parklardan biri Yedigöller Milli Parkı’dır. İstanbul’dan yola çıktığınızda 152 km’sinde bulunur. Bolu merkezine ise 42 kilometre uzaktadır. Kış, yaz ya da bahar ayları fark etmeksizin her mevsim gidebileceğiniz bir yerdir. Parkın için irili ufaklı birçok göl vardır. Şelaleler, oldukça zengin olan bitki örtüsü ile kamp yapmak için de gidebilirsiniz. Ankara milli parkları doğayla baş başa kalabileceğiniz alanlardır.

Yedigöller’de dilerseniz doğa yürüyüşü yapabilir, ailenizle ya da arkadaşlarınız da piknik yapabilirsiniz. Bitki örtüsü zengin ve çeşitli olduğu için de hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçıların uğrak yeridir. Kendinizi fotoğrafçılık konusunda geliştirmek istiyorsanız ideal bir yerdir. Soğuksu Milli Parkı bir diğer doğal güzelliktir. Milli park Ankara sınırı içerisindedir. Bu milli parkın özelliklerinden biri nesli koruma altında olan Kara Akbaba’ya ev sahipliği yapmasıdır. Şanslıysanız eğer gezi sırasında rastlayabilirsiniz.

Atatürk’ün de en sevdiği parklardan biridir ve Ankara’nın akciğeri olduğunu söylemiştir. Park bulunduğu bölge sebebiyle volkanik kayaçlardan meydana gelen bir yerdir

Soguksu Milli Parkı

Ankara sınırı içinde hem de Ankara yakını milli parklar ziyaretçilere her mevsim açıktır. Soğuksu Milli Parkı’nın bir diğer özelliği de volkanik kayaçlardan oluştuğu için sıcak ve soğuk su kaynakları olmasıdır. Kamp yapmak isteyenler, yürüyüşe çıkanlar, doğa araştırmaları yapanlar, fotoğrafçılığa merakı olanlar için ideal parklardan biridir. Ayrıca parkın içinde orman tepesi denilen bir bölge vardır ve burada dağcılık yapılabilir.

 width=

Çamkoru Milli Parkı

Çamkoru Milli Parkı Ankara’da en çok ziyaret edilen parklardan biridir. Kentin yoğunluğundan bunaldıysanız eğer doğada huzurlu zaman geçirebilirsiniz. Ankara’nın merkezine 110 kilometre mesafede olduğu için ulaşımı da kolaydır. Temiz hava alarak doğa yürüyüşü yapabilir, piknik için gelebilirsiniz. Ayrıca fotoğrafçılık için de size çeşitli güzellikler sunar. Çamkoru tam 28 çeşit bitki örtüsüne sahiptir. Bisiklete binebilir ve harika doğal güzellikler içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Çubuk Karagöl Tabiat Parkı gezebileceğiniz bir başka yerdir.

Ankara merkezinden 68 kilometre uzakta olan bir alandır. Diğer milli parklara göre daha küçük bir alanı kaplar. Orman dokusu doğaldır ve kendinizi tamamen şehirden uzaklaşmış hissedersiniz. Volkanik oluşumdan bir göl vardır. Hem ormanın hem de gölün güzelliği sayesinde fotoğrafçılar parka oldukça fazla uğrar. Dağ tırmanışı, doğa yürüyüşü ya da piknik yapmak için uygun alanları vardır. Günübirlik olarak kolay şekilde giderek doğanın güzelliklerinin tadını çıkarabilir ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Sorgun Göleti Tabiat Parkı

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Ankara’da doğayla baş başa kalabileceğiniz yerlerden biridir. Ankara’da milli parklar her yaştan insanın kendini rahat hissedeceği güzel yerlerdir. Park Ankara merkezinden 91 kilometre uzaklıktadır. İlçe olarak Güdül’e bağlıdır ve oldukça büyük bir alandır.

Karaçam orman dokusuna sahiptir. Birçok göl peyzajı ile size muhteşem doğa manzaraları sunar. Kamp yapmak için ideal alanları vardır. Ayrıca sevdiklerinizle piknik yapmaya da gidebilirsiniz. Gözlem yapmak için ya da doğa yürüyüşü yapmak için ideal bir bölgedir. Şahinler Tabiat Parkı’nı da mutlaka gidip görmelisiniz. Ankara merkezine 107 kilometre uzaklıktadır. Kızılcahamam’daysanız 30 kilometre mesafesi vardır.

Geniş ormanlık alanları ile doğal alanlarda sahiptir. Birçok farklı bitki türü mevcuttur. Göletler oldukça güzeldir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Dağ tırmanışı yapmak için uygundur. Ayrıca piknik ve doğa yürüyüşü de yapabilirsiniz. Sakarya Meydan Muharebesi Milli Parkı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Tarihe özel bir ilginiz varsa muhakkak görmeniz gereken bir yerdir. Tarihi fotoğraflar çekmek için ziyaret edebilirsiniz.

Faydalı Bağlantılar:

Ankara’da Konaklayanlar İçin En İyi Ulaşım Rehberi
Ankara’da Doğayla İç İçe Olmak İsteyenlere Öneriler
Çankaya’daki Uygun Fiyatlı Konaklama Önerileri

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.