You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ankara’yı Keşfetmenin İdeal Noktası: Merkezi Konumda Otelimizde Konaklayın

Gezip gördüğünüz yerler genel bakımdan tatil beldeleri olabilir. Ancak tarihi ve kültürel yönden geziler yapmak istiyorsanız seçebileceğiniz yerler başında Ankara gelmelidir. Ankara’yı keşfetmenin ideal noktası ise Grand Hamit Hotel'dir. Otelin sunduğu konforu ve ulaşım kolaylığını öne çıkaran merkezi konumda otelimizde konaklayın ifadesi aslında aranılan tüm koşulların bulunduğunu da gösteriyor. Çünkü her insan konaklayacağı yerin güzel olmasını beklerken bir yandan da hizmetler açısından kendini ayrıcalıklı hissetmek istiyor. Bu yönde çok rahat edebileceğinizi söyleyeceğimiz Grand Hamit Hotel gerek otel konsepti, gerekse hizmetleri bakımından 5 yıldızı öngördüğümüz yerdir.

Şehre olan yakınlığı bütçeye katkı sunmaktadır. Yemek seçeneklerindeki çeşitlilik geniş mutfak konseptlerini öne çıkarır. Otel odalarının konforu ise ailelerin rahat bir biçimde konaklayabilmesi için avantajdır. Ayrıca birçok otele göre çok yüksek güvenlik anlayışına sahiptir. Otel müşterilerinin her bakımdan rahat edebilmesi için her şey düşünülmüş durumdadır. Kısaca tercih ettiğinizde mutluluk duyacağınız en iyi yer olduğunu belirtebiliriz.

Ankara’yı Keşfedebilmek İçin Gezi Rotası Nasıl Oluşturulmalıdır?

Spontane seyahatler yapan kişiler için düzenli bir gezi planı oldukça zor gözükebilir. Özellikle de tatil beldesi olmayan bir şehir açısından yapılacak planlamaların büyük önem taşıdığını vurgulamak gerekiyor. Ankara’yı keşfedebilmek için gezi rotası nasıl oluşturulmalıdır sorgulamasına yönelik ilk önceliğinizin konaklama yerini seçmek olduğunu bilmeniz gerekiyor. Çünkü konaklayacağınız yerden gidebileceğiniz yakın mesafedeki yerlere kolay ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır. Ayrıca ulaşım ve bütçe planına da katkı sunan bu durum pek çok gezi konusunu da kendi içinde destekleyici rol üstlenmektedir. Bu nedenle konaklama yeri seçimi ilk sıradadır. İkinci kısım ise sizin zamanlamanızla ilgilidir. Her ikisinin size uygun bir rota çıkarabilmesi için gezilecek yerlerin ön araştırmasını yapmalısınız. Son olarak ta bütçenizi uygun hale getirmelisiniz. Bunun için genel önerimiz hazır parayı kullanmak yerine kredi kartı kullanarak taksitli seçeneklerden faydalanmanızdır. Bu sayede daha rahat bir gezi planı oluşturabilmeniz mümkün olur.

Ankara’da Görülmesi Gereken Özel Yerler

Ankara büyükşehirlerden biri olması haricinde Türkiye’nin başkentidir. Bu yüzden şehrin birçok yerinde özel diyebileceğimiz yerleri bulunur. Ankara’da görülmesi gereken özel yerler sıralaması ise aşağıdaki gibidir.

 • Anıtkabir
 • Anadolu Medeniyetler Müzesi
 • Ankara Kalesi
 • Hacı Bayram-ı Veli Cami
 • TBMM Kurtuluş Savaşı Müzesi
 • Ulucanlar Cezaevi Müzesi

Görülmesi gereken özel yerler kapsamında öncelikle tarihi yönden yer verdiğimiz bölüm sonrası doğal güzelliklerin bulunduğu sıralamayı da ekliyoruz.

 • Eymir Gölü
 • Gençlik Parkı
 • Göksu Parkı
 • Seğmenler Parkı
 • Mogan Gölü
 • Kuğulu Park

Ankara’da Popüler Lezzetler

Yaşamımızın devamlılığı yönünde gıda ihtiyacı çok popüler bir gerekliliktir. Kişisel zevkler, diyet veya tüketilmesi yönünde desteklenen lezzetler dâhilinde her yere özgü veya has diyeceğimiz yemekler vardır. Ancak hem bütçeye uygunluk hem de leziz tatlar alabilme imkânı kimi zaman zorlaşsa da şehrin en uygun lezzetlerini nasıl tadabileceğinizi anlatacağız. Ankara’da popüler lezzetler deyince akla ilk olarak Ankara tavası, inceğiz kebabı, öllüğün körü gelebilir. Fakat yaprak dürüm döner veya bol susamlı çıtır simidinden de bahsedilmesi gerekir. Çok uygun fiyatlarda kafelerde yeni lezzetleri tadabilmekte mantıklı seçenekler arasındadır. Genç nesiller için bu ortamlar tercih edilirken Ankara’ya özgü yemek seçeneklerinden bazılarını paket yaptırıp harikalar diyarı, Göksu parkı gibi yerlerde piknik yapar gibi tüketmek son derece mantıklıdır.

Ankara’nın En Meşhur Yeri

Ankara’nın en meşhur yeri, konaklama, yeme içme veya işlerinizi halletme bakımından en çok göreceğiniz yer olan Kızılay’dır. Kızılay’dan her yere ulaşmak kolaydır. Ulaşım kapsamında da kullanacağınız ilk mevkii diyebiliriz. Buranın meşhur olmasındaki ilk sebep otel, kafe, yeme içme, eğlence, tarihi ve kültürel yerlere yakınlık derecesiyle ilgili olmasıdır. Aradığınız her şeyi buradan bulabileceğiniz birçok cadde birbirine bağlantılı haldedir. Gezip göreceğiniz çarşı şeklinde de değerlendireceğiniz Kızılay çok yönlü bir merkezdir.

Faydalı Bağlantılar:

Ankara’da Turistlik Yerler: Bölgedeki En Popüler Mekanlar
Ankara Şehir Merkezi’nde Konaklama: Grand Hamit Hotel
Ankara’nın Kalbinde Mükemmel Bir Konaklama: Grand Hamit Hotel

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.