You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ankara’ya Seyahat Edeceklerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Ankara seyahat ülkemizin baş kenti olduğu için herkesin merak ettiği ve gerçekleştirmek istediği bir aktivitedir. Ankara’ya seyahat edecekseniz ilk olarak dikkat etmeniz gereken husus ulaşımdır. Ankara şehir olarak geniş bir yüz ölçümüne sahiptir. Eğer ilk kez seyahat edecekseniz şehirdeki ulaşım konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Yola çıkmadan önce...

  • Mevsim ne olursa olsun sizi sıcak tutacak bir hırka almalı

  • Yolda ihtiyaç duyacaklarınız için bir seyahat çantası hazırlamalı

  • Seyahat planınızı ve rotanızı gitmeden belirlemeli

  • Planlı olmalı

  • Çocuklarınızla gidecekseniz onların ihtiyaçlarını öncelik olarak almalısınız.

Ulaşım konusunda dikkat etmeniz gerekenleri öğrenirseniz para tasarrufu ve zaman tasarrufu yapmış olursunuz. Ankara’ya vardığınız zaman toplu taşıma araçlarını da kullanmanız gerekeceği durumlar olabilir. Toplu taşıma araçlarını kullanabilmek için duraklarda bulunan gişelerden ulaşım kartı satın almalısınız.

En büyük şehirlerden biri olan Ankara’da ulaşım oldukça çeşitlidir bu sebeple bir yerden bir yere gitmekte zorluk çekmezsiniz. Ankara seyahat acenteleri de oldukça çeşitlidir. Halk otobüsleri, metro, minibüs gibi çeşitli toplu ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. 18 yaşından büyükseniz araç da kiralayabilirsiniz. Ankara büyük bir şehir olmasına rağmen çok trafik olmadığı için toplu taşıma ile de rahat bir şekilde gezebilirsiniz.

Ankara’ya gitmek için uçak kullanırsanız daha kısa süreli bir yolculuk yapmış olursunuz. Oldukça fazla gezilecek alan olduğu için dilerseniz gezi sırasında araba da kiralayabilirsiniz. Ankara gece hayatıyla da oldukça ün yapmış bir şehirdir. Bu sebeple ziyaret ettiğinizde gece hayatını da tecrübe edebilirsiniz. Ankara 5000 senelik geçmişe sahip bir şehirdir. Bu sebeple gezerken tarihi yerler de görürsünüz.

 width=

Ankara Seyahat Rehberi

Ankara’da birçok görülmesi gereken tarihi yapı vardır. Seyahat edeceğiniz zaman tarihi yapılar hakkında bilgi sahibi olursanız hem hiçbir şeyi kaçırmamış hem de zamanınızı doğru şekilde kullanmış olursunuz. Ankara seyahat rehberi insanların ilgi alanlarına göre çeşitli alternatifler sunar.

Tabi ki Ankara’ya seyahat ettiğinizde muhakkak Anıtkabir’i ziyaret etmelisiniz. Sembol haline gelmiş olan Anıtkabir her yıl milyonlarca ziyaretçi alır. Atatürk’ün cenazesi burada yer alır ve hem ülkemizin her yerinden hem de yurt dışından insanlar özellikle burayı ziyaret eder. Siz de Ankara’daysanız ve daha önce hiç Anıtkabir’e gitmediyseniz mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Anıtkabir’de sadece Atatürk’ün cenazesi bulunmaz ayrıca Atatürk’e ait eserler de vardır. Anıtkabir birkaç bölgeden oluşur. Anıt Bloğu bu bölgelerden biridir. Çankaya’da yer alır ve şehrin tam olarak merkezi konumundadır. Bu sebeple Ankara’ya gelen herkes kolay bir şekilde Anıtkabir’i ziyaret edebilir. Ayrıca Anıtkabir’in içinde Kurtuluş Savaşı Müzesi de bulunur. Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle gidebilir ve güzel bir gün geçirebilirsiniz.

En ünlü mekanlardan bir diğeri de Kızılay Meydanı’dır. Bu bölge en hareketli yerdir. Bu sebeple muhakkak uğramanız gerekir. Alışveriş yapmak için yerler, eğlence mekanları bu meydanda bulunur.

Ankara’nın hangi ilçesinde olursanız olun Kızılay Meydanı’na kolay bir şekilde çıkabilirsiniz. Fotoğraf çekmek ve yürüyüş yapmak için ideal bir yer olarak ünlü olmuştur.

Ankara Seyahat Acentesi

Ankara’ya gittiğinizde sembol olan yerlere uğramayı unutmamalısınız. Ankara seyahat acentesi ile geldiğinizde en konforlu otellerin başında gelen Grand Hamit Otel’de kalmalısınız. Merkezi bir yerde olduğu için gezmek istediğiniz alanlara ulaşım sağlamanız kolaylaşır.

Güvenpark muhakkak ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir. Atatürk heykeli ile ünlü olmuş bir alandır. Bu heykeli Avusturyalı heykeltıraşlar yapmıştır. İnşa edilirken halktan yardım toplandığından Ankara’ya ait olan bir yerdir. Gitmek için minibüs ya da otobüs kullanabilirsiniz. Güvenpark’a girerken herhangi bir ücret ödenmez ve herkese açık bir yerdir. Ankara’ya gittiğinizde Ankara Kalesi’ne de muhakkak uğramalısınız.

Burası da Ankara için sembol olan yerlerden biridir. Şehirde en yüksek noktada bulunan alanların içindedir. Kale Galatlar tarafından inşa edilmiştir. Ulus ilçesinde yer alır ve ulaşımı kolaydır. Giriş tamamen ücretsizdir ve herkese açıktır. Dilerseniz özel aracınızı dilerseniz de toplu taşıma araçlarını ulaşım için kullanabilirsiniz. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla farklı ve güzel bir gün geçirmek için ideal olan yerlerden biri olarak özeldir.

Faydalı Bağlantılar: 

Çankaya’daki Uygun Fiyatlı Konaklama Önerileri
Ankara’da Doğayla İç İçe Olmak İsteyenlere Öneriler
Ankara’da Konaklayanlar İçin En İyi Ulaşım Rehberi

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.