You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ankara Merkezdeki Otel Seçenekleri

Günümüz şartlarında büyük şehirler arasında öne çıkan ve seçkin bir şehir olarak bilinen Türkiye’nin başkenti Ankara genel gezi planları arasında yer almaya devam ediyor. İş olanaklarının fazlasıyla bulunduğu bu şehirde konaklama rehberine çokça ihtiyaç duyulduğu görülmektedir. Çünkü yıl genelinde seyahat planlarına eşlik eden merkezi bir yerdir. Bu açıdan otel arayışlarının en fazla öne çıktığı adres olarak burayı belirtebiliriz. Ankara merkezdeki otel seçenekleri lüks, orta seviyeli ve ucuz fiyatlı oteller şeklinde ayırt edilmektedir. Ortalama fiyatları dönemsel şekilde değişirken bir yandan da mevcut olanakların her birinde farklı olduğunu belirtmeliyiz. Wifi, restoran, bar, disco, hama, sauna gibi birçok özellik otelin mevcut fiyatını da etkileyen bir konudur. Merkezi konumdaki oteller açısından önerilen başlıca adresler Kızılay ve Çankaya civarıdır. 

Çankaya Otelleri 

Genel bakımdan yaptığınız seyahat planı işiniz nedeniyle olacaksa şehir merkezine yakın mesafede bulunan Çankaya otelleri sizin için uygun bir seçim olacaktır. Otel odasında aradığınız her türlü konfor detayını bulabilmeniz mümkün olacaktır. Her şekilde kendinizi memnun ve rahat hissedeceğiniz Çankaya otelleri ile her zaman tercih etmekte zorlanmayacağınız adreslerle tanışmış olacaksınız. Buna ek olarak Çankaya otelleri genel özelliği itibariyle lüks konumunda yer almaktadır. 4 yıldız ve üzeri oteller bu civardadır. Tabii ki 3 yıldız ve alt konumdaki otellere de bu adresten ulaşılması mümkündür. Ancak konumu ve şehir merkezine yakınlığı ile en beğenilen otellerin Çankaya civarında olduğunu belirtebiliriz. 

Ankara Bölgesindeki En İyi Ucuz Oteller Hangileri?

Ankara bölgesindeki en iyi ucuz oteller hangileri sorusunu sorduğunuzda hem iyi hem de ucuz fiyatlı otel kriterine dikkat etmiş olacaksınız. Bu açıdan Maltepe civarındaki otellerin son derece uygun yer seçeneği olduğunu belirtebiliriz. Ayrıca Kızılay civarında 4 yıldız ve altındaki otellerin beklenen konforu karşılayabildiğini belirtmek mümkündür. En önemlisi bu otellerin şehir merkezine kolay ulaşımda olmasıdır. Bütçe planı yaparken göz önünde bulunduracağınız ulaşım konusu otelin fiyatından ziyade daha etkili olacak diyebiliriz. Çünkü ulaşımın güç olacağı bir konum sürekli sorun oluşturabilirken bütçenizi de zarara uğratabilir. 

En Ucuz Ankara Otel Fiyatları 

En ucuz Ankara otel fiyatları doğrultusunda şehir mesafesine yakın olma özelliği ile dikkat çeken otel seçenekleri dönemsel fiyatlar sunabilmektedir. En ucuz fiyat Aralıklarının 115TL ile 250TL arasında olduğunu belirtebiliriz. Tabii birçok durumdan yoksun olan uzak konumdaki otellerin daha da ucuz fiyatları olabilmektedir. Fakat beklentinizi karşılamayacak olduğunu belirtmeliyiz. Beklentinizi bir üst seviyede karşılayacak olan orta seviyedeki Ankara otelleri 3 yıldızlı şekilde şehir merkezinde karşılaşacağınız seçeneklerdir. Kızılay, Maltepe, Cebeci, Ulus bu açıdan etkili yerlerdir. Biraz daha limiti yükseltmek istediğiniz zaman Çankaya ve civarındaki otellerin her açıdan beklentinize uygun olduğunu görebilirisiniz. 

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.