You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

İş Seyahati İçin Ankara Oteli: Grand Hamit Otel

İş güzergâhına uygun olan seçimleri yapabilmek her insan için önem arz eder. Çünkü kariyer yolculuğu insanların aynı zamanda geçim kaynağıdır. Bu doğrultuda iyi bir seçim yapmanın ne kadar büyük bir önem taşıdığını anlayabiliriz. İş seyahati için Ankara oteli araştırırken belli başlı konulara önem vererek davranmalısınız. Çünkü yapılacak yanlış bir seçim önemli ölçüde dezavantajlar oluşturacak ve bu da bütçenizi zorlamanızı sağlayacaktır. Ankara açısından inceleme yaptığımızda iş alanına en iyi yatkınlık sunan Grand Hamit otel 1 numaralı seçenek diyebiliriz. Çünkü Grand Hamit otel özellikle iş çevresine yatkınlık sağlayan bir hizmet kapsamında değerlendirilen oteldir.

Grand Hamit otel Strazburg caddesinde yer alıyor olup adres güzergâhına baktığımızda Sıhhiye Eti mahallesinde yer aldığı görülmektedir. Sıhhiye, Kızılay ile birleşebilen bir yerdir. Belli caddeler Kızılay caddelerini birbirine bağlamaktadır. Bu sayede yaya yolunu kullanarak pek çok kurum ve yere ulaşma imkânı doğmuş olur. Konaklama farkını iş alanına yansıtan Grand Hamit otelde konforlu bir şekilde konaklayabilir, uygun bütçe farkıyla rahat edebilirsiniz.

İş Seyahati Sırasında Ankara’da Gezilebilecek Yerler

İş seyahatleri sürekli olan şeyler başındadır. Bu konuya yönelik iş seyahatini farklılaştırabilecek en güzel şey spontane şekilde gelişen geziler olmaktadır. Çünkü ayrıcalık sağlayan her yer insanların daha verimli bir iş hayatı geçirmesini teşvik etmektedir. İş seyahati sırasında Ankara’da gezilebilecek yerler ise aşağıdaki gibi sıralanır.

 • Gençlik parkı
 • Etnografya müzesi
 • Anadolu Medeniyetler Müzesi
 • Rahmi M. Koç müzesi
 • Anıtkabir

Genel bakımdan belirttiğimiz yerler konaklayacağınız Grand Hamit otele en yakın mesafedeki yerlerdir. Tabii daha hareketli yerlere ulaşmak için akşam saatlerini değerlendirebilir ve Kızılay’ın çeşitli mekânlarını değerlendirebilirsiniz.

Ankara’da Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Ankara’da yapılabilecek aktiviteler nelerdir sorusuna karşılık olarak öncelikle gidiş dönüşünüze uygun yerlere göz atmanız önerilir. Bunun haricinde hava durumunun da etkileşim oluşturacağını söylemeliyiz. Çünkü soğuk hava koşullarında açık mekânları ziyaret etmeniz pek fazla güzel olmayabilir. Ancak güzel bir kafede çay veya kahve içmenin zevki tam manasıyla ayrıcalık sayılabilmektedir. Yapılabilecek aktivitelere göz atacak olursanız; aşağıdaki listenin siz okuyucular için faydalı olacağını anlayabilirsiniz.

 • Sanat galerilerini gezmek
 • Tiyatroya gitmek
 • Müze ziyaretleri yapmak
 • Fuarlara katılmak
 • Kapalı konser alanlarını tercih etmek

Genel bakımdan soğuk havalarda kapalı alanların daha çok tercih edildiğini biliyoruz. Sinema salonlarından, tiyatrolara kadar birçok yerin önemli rol üstlendiğini de belirtmeliyiz. Ancak havanın iyi olduğu zamanlarda ün salmış parkları dolaşmakta son derece memnun edici olacaktır.

Ankara’da Mutlaka Gitmeniz Gereken Yerler

Ankara deyince aklınıza ilk olarak memurlar şehri özellikleri gelebilir. Kurumlarla dolu bu şehirde birçok park, bahçe alanları ve çeşitli etkinlik alanları vardır. Her karışı farklı bir havasıyla dikkat çeken Ankara’da mutlaka gitmeniz gereken yerler sıralaması da şöyledir.

 • Anıtkabir
 • Hacı Bayram-ı Veli Cami
 • Kocatepe Cami
 • Ankara Kalesi
 • Kuğulu park
 • Ankara Resim ve Heykel müzesi
 • Atatürk Orman Çiftliği

Saydıklarımız arasında gece yarısında da hareketlilik oluşturan Atatürk Orman Çiftliğinin kokoreç tüketimiyle ünlü olduğunu belirtmeliyiz. bu doğrultuda iş arkadaşlarınızla güzel vakit geçireceğiniz spontane bir planlama adresi olarak tercih edebilirsiniz.

Ankara’da Yapmanız Gerekenler

Ankara’da yapmanız gerekenler listesini belirlemek her insan için kolaylık sağlayıcı bir gezi planı da oluşturur. Fakat iş nedeniyle mi yoksa gezi amacıyla mı ya da ailenizi ziyaret yönünden mi bulunacaksınız buna dikkat edilmelidir. Çünkü sürecin işlemesi, hava koşulları seyahatin önemli değişken parçaları sayılmaktadır. Şayet sadece iş nedenli bu şehre gelecekseniz; ilk yapmanız gereken şey doğru konaklama adresini bulabilmenizdir. İlk başlıkta belirttiğimiz Grand Hamit otel adresi sizin için iyi bir seçenektir. İkincisi ise çevre sokakları dolaşmak ve şehrin nabzını ayakta tutan etkinliklere katılmaktır. Son olarak ta uygun fiyatlı yerlerden alışveriş yapmanın çok mantıklı olduğunu söylemeliyiz.

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.