You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Kış Ayları İçin Ankara Etkinlik Takvimi

Kış aylarında gezi planı oluşturmak en az yaz dönemi kadar heyecan vericidir. Özellikle tarihi, kültürel ve yöresel yönden dikkat çekici kış ayları için Ankara etkinlik takvimi ilgi gören lokasyon özelliğini de açığa çıkarmaktadır. Çeşitli konserler bu açıdan en etkileyici seçenekler başında gelebiliyor. Ayrıca sonbahar dönemlerinde yapılan kitap fuarları ise son derece önemli rol oynuyor. 2023 yılı etkinlik takviminde kültürel etkinliklere de göz atmanız tavsiye edilebilir. Kış sezonuna uygun festival ve etkinlikler mevsimin ayrı güzelliğini de yansıtmaktadır. Etkinlik planı oluştururken dikkate alacağınız diğer önemli şey ise şehrin her yerine kolay ulaşım sağlayacağınız ve aynı zamanda rahat konaklama yapabileceğiniz otel seçimidir.

Ankara’da Otel Seçimi

Gezi planı oluştururken Ankara’da otel seçimi yapmak kafa karıştırıcı olabiliyor. Kafa karışıklığı oluşturmadan ve aranılan tüm özelliklere uygun seçenek için birkaç ipucu ve otel ismi tavsiye edeceğiz. Öncelikle otelin lokasyonu gezi planı için çok önemlidir. Çünkü merkezi açıdan her yere ulaşım sağlamak istediğinizde yanlış otel seçimi size kısa sürelide olsa sorun oluşturacaktır. Bu yönde Ankara’nın seçkin lokasyonlarındaki Grand Hamit oteli öneriyoruz. Grand Hamit otel Çankaya’da olup birçok yere hızlı ulaşım sağlamanızı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca birçok kültürel faaliyete ulaşılabilir yerdedir. Etkinlik takvimi açısından fuarlara, tiyatrolara, konserlere veya festivallere kısa mesafelidir. Bu yüzden en uygun seçenektir. Bunun dışında otelin hizmet kalitesi en üst düzeydedir. Rahat etmeniz ve konforun beraberinde uygun fiyata konaklamanız mümkündür.

Kışın Ankara’da Yapmanız Gereken 7 Şey

Kış ayları ayrı bir güzel olan Ankara için pek çok gezi rotası oluşturmanız mümkündür. Her yerinde farklı bir şey göreceğiniz şehirde yapabileceğiniz birçok şey olduğunu söyleyebiliriz. Kışın Ankara’da yapmanız gereken 7 şey arasında bahsedeceğimiz yerlerin önemli rol oynayacağı söylenebilir. Özellikle birkaçını sayacak olduğumuzda aşağıdaki sıralama işinizi kolaylaştırabilir.

  • Soğuksu Milli Parkı'na gitmek
  • Keçiören’de teleferiğe binmek
  • Tunalı Hilmi Caddesi'ni gezmek
  • Hamamönü'nü görmek
  • Estergon Kalesi'ne çıkmak
  • Mogan gölünün güzelliklerini keşfetmek
  • Göksu Parkı'nı gezmek

Ankara’da Eğlenmek İçin Ne Yapılır?

Ankara’da eğlenmek için ne yapılır sorgulamasında birçok konuya değinmek mümkündür. Çünkü kişisel zevkler doğrultusunda her şey değişebilmektedir. Gece hayatı veya gündüz gezileri gezi rotasında seyahatinizi etkileyebilir. Eğlenmek için fuarlar, tiyatrolar, müzikal sahneler tercih edilebilir. Bunun dışında turistik gezi yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca tarihi yönden de zevk alacağınız bir gezi planı oluşturabilirsiniz. Her yönden sizi tatmin edecek gezi beraberinde yöresel tatlarını öne çıkaran Ankara mekânlarını da keşfetmeniz önerilir. Seyahatiniz beraberinde her zaman tadabileceğiniz yaprak dönerini muhakkak yemelisiniz. Ayrıca serbest zaman geçirebileceğiniz birçok kafe Kızılay konumundadır. Burada gezip göreceğiniz ve beğeneceğiniz birçok yer bulunur. Müze gezisi yapmak ise oldukça heyecan vericidir. Çünkü geçmişin izlerini taşıyan birçok tarihi müze buradadır.

Ankara’da Yapılacak Farklı Aktiviteler

Ankara’da yapılacak farklı aktiviteler kapsamında birçok şeyi sayabilmek mümkündür. Kuğulu parkta kuşları beslemekten tutunda Güvenpark’ta güvercinleri beslemeye kadar birçok şeyden söz edilebilir. Turistik bir gezi yapabileceğiniz gibi her yerinde mistik bilgiler öğrenebilirsiniz. Her çeşit faaliyeti gerçekleştireceğiniz lokasyonlar gezi planı ve birçok aktivite için kolaylık unsurudur. Bu nedenle ulaşım aktivite veya etkinlik açısından çok önemli bir konu sayılmaktadır. Farklı aktiviteler açısından tuz gölünde yürümek bile şahane bir duygu hissettiren şeydir. Doğallığı bozulmamış tarihi dekorasyonlara ilgi duyuyorsanız; bu açıdan öncelikle Hamamönü'nden başlamanızı tavsiye ederiz.

Gece hayatıyla da ayrı bir ilgi uyandıran Ankara, genç nesle de hitap eden şehir konumundadır. Atatürk orman çiftliği, gençlik parkı ve Çankaya Tunalı Hilmi caddesi bu açıdan en beğenilen yerler içinde yer alır. Popülerlik yakalamış yerler zamanla modernleşerek daha da zenginleştirilmiş özellikleriyle dikkat çekmektedir. Yılın her dönemi gelebileceğiniz Ankara, zengin kültür yapısıyla canınızın hiç sıkılmayacağı şehir olarak belirtilebilir.

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.