You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Aileler İçin Tatil: Çocuk Dostu Oteller ve Aktiviteler

Ailenizle birlikte yapacağınız en kısa tatil bile yüksek konfor beklentisini yanında getirir. Özellikle günümüzde her konuya dair daha da profesyonelleşen bakış açısı otel ve konaklama kapsamında da dikkat çekmektedir. Çünkü enflasyona eş değer planlama ve fiyat tabloları, insanların otellerden beklentisini de yükseltmiştir. Aileler için en önemli kıstas çocuklarının rahat ve huzur bulduğu ortamlardır. Hatta daha da dibe inerek bir çocuk ne kadar huzurlu ise aileler de kaldığı yerde o derece rahat olur diyebiliriz. Aileler için tatil demek çocuk dostu oteller ve aktiviteler anlamına da dönüşmektedir. Bu kapsamda gidilecek şehir ve kalınacak adrese dair en seçkin otellerden biri de Grand Hamit Hotel olarak belirlenmiştir.

Grand Hamit otelde çocuklar için özel bir alan ve aktiviteler bulunmaktadır. Ailelerin gün içinde rahat edeceği zaman dilimi ve gözlerini arkada bırakmayacak profesyonel ekip vardır. Otel personeli olsalar da alanında eğitimli kişilerden oluşan kadro fazlasıyla istenileni verebilen kapasitededir.

Ankara’da Ailenizle Gidebileceğiniz Yerler

Ailenizle birlikte bir yere gideceğiniz zaman pek çok şeyi aynı gün içinde yapma isteği duyabilirsiniz. Yol yorgunluğu dahi çoğu kez gözünüze gelmez. Fakat rahat bir konaklama şekli ve ulaşım kolaylığını barındıran adres dâhilinde her istediğinizi yapabileceğinizi de unutmamalısınız. Ankara’da ailenizle gidebileceğiniz yerlerkonusuna değinecek olursak; araç sahibi ve aracı olmayan ailelere yönelik sıralama yapmamız gerekir. Bu doğrultuda aşağıda sıralayacağımız yerler her iki türdeki aile yapısı için uygun sayılan yerler olacaktır.

• Anıtkabir
• Yeşildere mesire alanı
• Kuğulu park
• Rahmi M. Koç Müzesi
• Ahlatlıbel
• Gençlik parkı
• Ankamall alışveriş merkezi
• Çeşitli tarihi müzeler
• Devlet opera ve balesi
• Beştepe Millet Bahçesi
• Anadolu Medeniyetler Müzesi

Ankara’da Günü Birlik Yapılabilecek Şeyler

Seyahatler iş ya da ailecek gidilmesi gereken farklı konularda öne çıkabilir. Yılın herhangi bir zaman diliminde olabilir. Seyahat süresi yine sizin mevcut durumunuza göre şekillenecek bir konudur. Fakat Ankara açısından değerlendirme yapacağımız vakit; Ankara’da günü birlik yapılabilecek şeyler sıralaması bir üst başlıktaki gibi sırf gezme amaçlı şekillenebilir. Tabii ne sebeple bu şehre gittiğiniz de önemlidir. Ancak şunu belirtmeliyiz ki; Ankara, iş, gezi, tarihi ve birçok sebeple gidilecek yerdir. Türkiye’nin başkenti olan bu merkez şehrin her şeye dair kapasitesi de yüksektir. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz yerler, birbirine bağlı caddeler, kolay ulaşım ve konforlu konaklamanın tadını çıkaracağınız yerdir. Bu sebeple günü birlik yapabileceğiniz çok şey var diyebiliriz. Hem gündüz hem de gece hayatının akışkan hali bu şehre dair daha da dikkat çeken konulardan biridir.

Ankara’nın En İyi Restoranları Nerede?

Ankara gezisiyle ilgili seyahat edecek kişilerin araştırdığı konulardan biri de Ankara’nın en iyi restoranları nerede şeklinde öne çıkmaktadır. Türkiye’nin kalbi olan Ankara şehrinde en iyi restoranlar genellikle Çankaya bölgesindedir. Tabii ki isim yapmış olan yerlerde vardır. Fakat mesafeler olması nedeniyle kendi aracı olanlar için fırsat anlamına dönüşür. Ancak Çankaya bölgesinde yer alan her restoranda ağzınızın tadını bulabileceğiniz yerleri çokça görebilirsiniz.

Ankara’da Ailenizle Birlikte Gidebileceğiniz Etkinlikler

Ankara’dan bahsetmişken özellikle çocuklu aileler açısından yapılacak şeylere değinmemek olmaz. Ankara’da ailenizle birlikte gidebileceğiniz etkinlikleraşağıdaki gibi sıralanır.

• Tiyatrolar
• Kitap fuarları
• Konserler
• Eğlence yerleri (Gençlik parkı vb.)
• Piknik alanları
• Alışveriş merkezleri
 

Genel bakımdan sadece çocuklara yönelik bir liste yapmış olsak ta hem ebeveynler için hem de çocuklar için çift yönlü düşünmek gerekiyor. Bu bakımdan en uygun olan listeyi belirledik. Tabii tüm bunları yapma öncesinde asıl önemli konunun konaklama yeri olduğunu unutmamak gerekiyor. Çünkü konaklama adresi ne kadar iyi seçilirse; gezme, eğlenme ve işleri halledebilme açısından o kadar zaman kalıyor. Bunun haricinde de ulaşım kolaylığı ve kar edilmesi de cazip hale getiriyor.

Faydalı Bağlantılar:

Otel Konferansları Ve İş Seyahatleri: Toplantı Ve Konferans Hizmetleri
Ankara’da Kolayca Ulaşılabilecek Görülecek Yerler
Ankara Eylül 2023 Etkinlikleri

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.