You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ankara’nın En Meşhur Meydanları

Ankara 5000 yıllık tarihi geçmişe sahip olan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan müzeleri ile en dikkat çekici en büyük ikinci şehirdir. Bu şehirde mistik yönler çok fazla öne çıktığı gibi şehrin havasını hissetmek te bir o kadar mümkündür. Tarihi atmosferini içinde barındıran Ankara’nın en meşhur meydanları ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

• Yaz/Kış Meydanları
• Saman Pazarı Meydanı
• Hâkimiyet-i Milliye Meydanı (Ulus Meydanı)
• Hergele Meydanı
• Kızılay Meydanı
• Tandoğan Meydanı

Genel bakımdan çok yönlü yapısıyla dikkat çeken meydanlarda aradığınız her şeyi bulmanız mümkündür. Bahsedilen meydanlar günümüzün çarşısı gezilecek yeri gibi düşünülmektedir. Birbirinden değişik mağazalar ve kafelerin bulunduğu meydanlar aynı zamanda halkın sürekli kullandığı ulaşım yerleri olarak bilinmektedir.

Ankara’nın Osmanlı Meydanları

Toplumsal yapısı ve yönetim düzeniyle birçok şehirden farklı atmosfere sahip olan Ankara’nın Osmanlı meydanları birçok turist açısından en ilgi çekici yerlerdir. Bu açıdan değerlendirildiğinde Osmanlının günümüze kadar anlam içeren başlıca yerlerinin Cami avluları olduğunu söylemeliyiz. Cami avlusu açısından hayran kalacağınız Hacı Bayram Camii ve Kocatepe Camii gezilip görülecek en önemli yerlerin başında gelmektedir. Çünkü Osmanlıya ait izleri anımsatıp yaşatabilmektedir. Bahsedilen camiler gibi birçok cami dikkatinizden kaçmayacaktır. Yapısal değişimler ve modernize olan görüntüler buralara olan ilginizi de arttıracaktır. Ayrıca tarihi yönden de tatmin edici bir profil çizdiği söylenebilir.

Ankara’da Görülmesi Gereken Popüler Yerler

Ankara’da görülmesi gereken popüler yerler sıralamasında konuma farkıyla birbiriyle yarış halinde sıralanabilecek birçok yer öne çıkmaktadır. Ulus Meydanı bunlardan biri olurken Kızılay Meydanı ise insanların en çok bulunduğu merkezi alanlar sayılmaktadır. Buralarda gidip göreceğiniz birçok kafe vardır. Birbirinden güzel yemek lezzetleri oldukça dikkat çekicidir. Özellikle uygun fiyatlı şeyler almak veya bulmak için Saman pazarı meydanını tercih etmeniz akıllıca olacaktır. Her semtte ayrı bir fark göreceğiniz Ankara genel bakımdan çift yönlü gezilecek bir şehirdir. Tarihi yönden camiler ve müzeler öne çıkarken Kültürel yönden parkların bu şehirde çok fazla potansiyel taşıdığını söyleyebiliriz. Bu parkları sıralayacak olduğumuzda popüler yer seçeneklerini de görebilirsiniz.

• Seğmenler Parkı
• Kuğulu Park
• Mogan Gölü Parkı
• Göksu Parkı
• Harikalar Diyarı Parkı
 

Ankara’da Konaklama

Ankara’da konaklama açısından birçok yer seçeneği bulmanız mümkündür. Fakatartış gösteren fiyatlar enflasyon tablosu ile oldukça fazla yüksektir. Hem uygun hem de rahat bir konaklama yapabilmek için seyahat öncesi otel seçimi önemli yer tutacaktır. Bu bakımdan Grand Hamit otel ilk tercih seçeneğiniz olmalı demeliyiz. Çünkü Grand Hamit otel uygun fiyatlı otel olmasının yanı sıra şehre yakınlığı ile bilinen oteldir. Otel hizmetleri, otel içi oldukça temizdir. Yemekleri her zaman taze çıkarılan otel restoranında kalite ön sıradadır. Buna rağmen fiyatı diğer otellere göre daha uygundur. Ayrıca 12 aylık taksit imkânları ile seyahat planı oluşturmak için muazzam seçenek olduğunu bilmek gerekir.

Ankara’da Yapılacaklar Listesi

Ankara’ya gezi düşünen her kişi Ankara’da yapılacaklar listesi hazırlamalıdır. Çünkü her mevsim apayrı güzel olan bu şehirde yapılabilecek, gidilip görülecek birçok şey ve birçok yer vardır. Bunları kısaca sıralayacak olduğumuzda zevkinize göre uygun olanları kendiniz için seçebileceksiniz. Ve yapılacaklar listesi aşağıdaki gibidir.

• Uygun konaklama adresini belirlemek
• Tarihi gezi için müzelerden başlamak
• Festival tarihlerinin takibini yapmak
• Şehir merkezindeki meydanları gezmek
• Doğal güzellikleri keşfe çıkmak
 

Genel ifadeyle belirttiğimiz maddeler daha ayrıntılı seçeneklerinizde kolaylık sağlayan ipuçları sayılır. Her insan için zevkler tartışmasız farklı olabilir. Fakat buna rağmen en iyi seçimleri kendiniz için doğru zamanlama ile oluşturmak mümkün sayılır. Öncelikle doğru konaklama adresi tercih ederseniz çok rahat edeceğinize emin olabilirsiniz. Çünkü şehir merkezine uygun konaklama yeri tercih etmek ulaşım mesafenizi de kısaltacaktır. Buda daha uzun saatler daha dolu aktiviteler yaşamanızı sağlar. Bu yüzden kalınacak yer konumu önemlidir.

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.