You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ankara Festival Takvimi

Ankara seyahat planında özellikle genç ve orta yaş neslin takip ettiği Ankara festivalleri: ne zaman ne var sorgulaması önemli ve değer kazanmış bir konu olarak bilinir. Bu ölçüde birçok etkinliğin dikkat çektiğini ve çokça talep gördüğünü söylemek gerekir. Çünkü festivaller birçok insanı bir araya getiren en önemli etkinliklerdir. Şehrin atmosferini de en iyi şekilde yansıttıkları gerçektir. 2023 yılının Ankara festivalleri ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

 

• Ocak 2023 AAAL Kış Şenliği festivali 16:00/23:00
• Şubat 2023 Ankara döner festival 26 Şubat 12:00/23:00
• Ağustos 2023 Çamlıdere festivali
• Eylül 2023 Sonance festivali etkinliği
• Kasım 2023 Ankara uluslararası Film Festivali
 

Ankara Şehir Merkezinde Uygun Fiyatlı Oteller

Konaklama imkânı doğrultusunda dikkat çeken en önemli konu fiyatlardır. Günümüz enflasyon oranı oldukça yüksek olduğundan fiyatlara yansıyan fahiş bir tabloyla karşılaşmak mümkündür. Fakat bu orantıyı aşmayan ve uygun fiyatlı seçeneklerde bulunmaktadır. Hem uygun fiyatlı hem de kalınabilecek yer açısından konforu ön sırada tutan Grand Hamit otel Ankara şehir merkezinde uygun fiyatlı oteller arasından seçilmiştir. Rahat edebileceğiniz tüm imkânların bulunduğu bir oteldir. Odalarındaki konfordan ziyade otel konseptine en uygun hizmeti verdikleri görülür. Çünkü otelin hizmet yönetimi günümüz koşullarına en uygun hizmet şekliyle yönetilmektedir. Aradığınızda hızlı rezervasyon yapabileceğiniz ve kolay bulabileceğiniz oteldir. Bu sayede seyahat planlarınızda ekstra bir gecikme yaşamaz, araştırma yapmak zorunda kalmazsınız.

En Uygun Rezervasyonlar

En uygun rezervasyonlar kapsamında Grand Hamit otelden ayırtacağınız oda size hem ulaşım rahatlığı hem de konfor sunacaktır. 12 aya bölünen taksitler eşliğinde alacağınız otel hizmetini taksitlendirebilmek genel imkânları arasındadır. 4 yıldızlı bir otel oluşu ve merkezi konumdaki yeri çok tercih edilmesini sağlamaktadır. İstediğiniz her yere gidebileceğiniz yakınlıkta olması ile yürüme mesafesindeki yerlere çok hızlı ulaşım sağlamanızı kolaylaştırmaktadır. Bu bakımdan seçkin oteller arasında ilk sırada geliyor diyebiliriz. Genel bakımdan sadece oda hizmetiyle değil aynı zamanda kültürel bakış açısına da uygunluk sunmaktadır. Çünkü ulaşım mesafelerine çok yakın bir oteldir.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’da gezilecek yerler arasında tarihi, kültürel, sofistik veya modern seçenekli birçok yeri tercih etmek mümkündür. Gezilecek yer planlaması kişiden kişiye göre de değişmektedir. Her şekilde kendinizi rahat hissedeceğiniz bir lokasyonda bulunmak bu gezilerin olmazsa olmaz olan bir parçasıdır. Konaklama konusunda Grand Hamit oteli tercih etmeniz durumunda ilk gezilerinizi Çankaya bölgesinden başlatabilirsiniz. Her mevsim ayrı güzel olan Seğmenler parkı veya Kuğulu parkından başlayarak hoş bir gezi yapabilirsiniz. Ayrıca daha uzak araç mesafesindeki yerlere de kolayca ulaşabilirsiniz. Örneğin; ilkbahar döneminde seyahat düşünüyorsanız; Ahlatlıbel tesislerine muhakkak gitmeniz önerilir. Tarihi açıdan bilgi edineceğiniz gezi düşündüğünüzde Kurtuluş Savaşı Müzesinden başlamanız akıllıca olacaktır. çünkübu tarz bir başlangıç diğer müzeleri ve sofistik alanları da keşfetmenize yardımcı olur.

Ankara’da Nerede Kalınır?

Ankara’da nerede kalınır sorgulaması seyahat öncesinde en çok araştırılan ilk konudur. Bu soruya istinaden yazının başında da belirttiğimiz gibi Ankara Grand Hamit otel en iyi önerimiz demiştik. Ankara seyahatinde rahat edebileceğiniz bir konfor bu adreste mevcuttur. Leziz Ankara’ya özgü yemek seçenekleri, odalarının aile yapısına uygun olması ve rahat olması ise popüler otel konforunu öne çıkarmaktadır.

Ankara’da Ne Yenir?

Ankara’da ne yenir soru başlığında yöresel lezzetler başta olmak üzere en güzel tatlarını sıralamak gerekiyor. Seçeneğin bol olmasına rağmen birkaçını sıralayacak olduğumuzda aşağıda belirteceğimiz maddelerin daha çok ilgili çektiğini söyleyebiliriz.

• Ankara simidi
• Ankara tavası
• İnceğiz çorbası
• Öllüğün körü
• Beypazarı güvesi
• Tamtak tiridi
• Ankara’ya özgü yöresel tatlar
 
 

Belirttiğimiz maddeler haricinde diğer kültürleri modernize olmuş şekilde yansıtan yemek seçenekleriyle karşılaşmanız burada mümkündür. gelişmiş şehir özelliği taşıması nedeniyle kendine has lezzetler sunan birçok restoran görebilirsiniz. Özellikle İskender bunlardan biri olabilir.

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.