You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ankara’da Gece Hayatının Keyfini Çıkarın: En Popüler Eğlence Mekanları

Ankara, İstanbul kadar olmasa da gece dışarı çıkmayı sevenler için birçok eğlence mekanı alternatifi sunar. Çankaya’da bulunan ünlü Bestekar sokak çok sayıda pub, bar mekan seçenekleri barındırıyor. Ayrıca Şarap Barı da oldukça sevilen nezih bir ortamdır.

Kennedy Caddesi de gece eğlence mekanları deyince Ankara’da ilk akla gelen yerlerden biridir. İçki içerek dans edebileceğiniz birçok mekan vardır. Öğrenciler yoğun şekilde bu yerleri kullandığında özellikle hafta sonları bayağı kalabalık olur. Bir diğer yer ise Sakarya Caddesi’dir. Burada uygun fiyat seçenekleri ile gece arkadaşlarınızla çıkarak eğlenebilirsiniz.

Eskiyeni

Eskiyeni Çankaya’da bulunur ve eğlence mekanı ile bar konseptine sahiptir. Gitmek için İzmir-1 caddesi kullanılır. Ankara merkezde yer alır ve bu sebeple yürüyerek ya da taksiyle de gidebilirsiniz.

Hareketli müzikler ile şehirde oldukça popüler bir yerdir. Gençlerin tercih ettiği ilk mekanlardan olduğu için eğlencesi de boldur. Gruplar sahne alır ve müzik dinlerken aynı zamanda farklı kokteylleri deneyebilirsiniz. Mekanda tüketilen Meksika birası da oldukça sevilir.

Ortalama fiyat seçeneklerine sahiptir. Eğer Ankara’ya ziyaret amaçlı geldiyseniz eğlenceli ve güzel bir gece için ideal mekanlardan biridir. Haftanın her günü saat 12:00 ile 05:00 arasında açıktır.

Always Rock Bar

Always Rock Bar Çankaya Kızılay Caddesi’nde bulunur. Alternatif müzikten hoşlanıyorsanız tam size göredir. Şehirde popülerdir. Merkezde yer alır bu sebeple taksi ile kolay şekilde gidilebilir.

Özel araç ile ulaşım sağlayacaksanız İzmir-1 caddesi ya da Menekşe-1 sokaktan gitmeniz gerekir. Geceleri dışarı çıktığınızda rock müzik dinlemeyi seviyorsanız size göredir. Öğrencilerin gittiği mekanlardan biridir ve uygun fiyat seçenekleri vardır. Kaliteli ve güzel müzik dinleyebileceğiniz bir yerdir.

Tek başınıza da gidebilir ya da arkadaş grubunuz ile gelebilirsiniz. Ankara’da nereye gidebilirim diye düşünmenize gerek olmadan içki içmek ya da müzik dinlemek için pek çok seçeneğiniz vardır.

Fikrim Bar

Fikrim Bar Çankaya ilçesinde Kızılay Meydanı’nda bulunur. Merkeze yalnızca 1.5 kilometre uzaklığındadır. Özel araçla Atatürk Bulvarı üzerinden ulaşım sağlarsınız. Merkeze yakın olduğu için yürüyerek veya taksiyle de gidebilirsiniz.

Şehrin en popüler ve beğenilen mekanlarından biridir. Uygun fiyatlı bir politika izler ve eğlenceli vakit geçirirsiniz. Haftanın belirli günlerinde müzik grupları sahne alır. Çevrede en beğenilen müzik grubu Grup Kibele’dir. Bir yandan canlı müzik dinlerken bir yandan da menüdeki farklı içki çeşitlerini uygun fiyata deneyimleyebilirsiniz.

Haftada her gün olmak üzere 12:00 ile 03:00 saatleri arasında açıktır.

Club Escape

Ankara Çankaya’da popüler gece mekanlarından biri de Club Escape’dir. Park Caddesi’nde bulunur. Özel araçla Dumlupınar Bulvarı üzerinden gidebilirsiniz. Toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız 592 ya da 584 numaralı otobüslere binmeniz gerekir.

Dans edecek bir mekan arıyorsanız gecenin geç saatlerine kadar eğlenceli müziklerle dans edilebilecek bir mekandır. Kokteyl barı vardır ve daha önce tatmadığınız kokteylleri burada deneyebilirsiniz.

Menüsü oldukça çeşitli ve lezzetlidir. Canlı müzik grupları ya da sanatçılar da çıkar. 18:00 ile 03:00 saatlerinde açıktır. Gençlerin oldukça tercih ettiği bir mekan olarak sizin de gece güzel zaman geçirmenizi sağlar.

IF Performance Hall

IF Performance Hall Çankaya’da bulunur. Tunus caddesi üzerindedir. Merkeze 3.5 kilometre uzaklığındadır. Özel araçla Necatibey Caddesi üzerinden gidebilirsiniz. Toplu taşıma ile gidecekseniz 456 ya da 452 numaralı otobüslere binmeniz gerekir.

Ünlü sanatçılar burada konserler verirler. Popüler mekan olarak gece eğlenebileceğiniz en bilinen ve sevilen yerlerin başında gelir. Ayrıca DJ performansları da sergilenir. Tüm gece dans ederek iş yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

Hem ünlü sanatçıların konserlerini dinlemek hem de hareketli bir gece geçirmek istiyorsanız sizin için ideal mekandır. İnternet sitesine girerek size uygun tarihlerde hangi grupların ya da sanatçının çıkacağına bakarak bilet alabilirsiniz.

Faydalı Bağlantılar:

Ankara Medeniyetler Müzesi Detayları
Ankara’ya Konaklamaya Gelenlerin Mutlaka Gezmesi Gereken Yerler
Ankara Etnografya Müzesi ve Rahmi Koç Müzesi Detayları

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.