You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ankara’da Alışverişin Tadını Çıkarın: En İyi Alışveriş Merkezleri ve Butikler

Ankara’da birçok alışveriş merkezi olduğu için eğer seyahatteyseniz ya da yeni taşındıysanız sizin için en iyi alışveriş merkezleri hangileri merak edebilirsiniz. Size hitap eden alışveriş merkezlerini bulduğunuzda hem işiniz çabuk biter hem de daha eğlenceli vakit geçirmiş olursunuz. Ankara Türkiye’nin ikinci büyük şehri olarak büyük ve güzel alışveriş merkezlerine sahiptir.

Ankara’da eski yapılar, restore edilenler ve yeni yapılan alışveriş merkezleri olmak üzere size kategorik olarak sunulabilecek seçenekler vardır. Şu anda Ankara'da bulunan alışveriş merkezleri 50’nin üzerindedir ve her yaştan kişinin ilgisini çekerler.

Kentpark Ankara

Kentpark AVM 10 seneyi aşkın süredir hizmet vermektedir. İçinde hem alışveriş mağazaları hem de ofisler vardır. Toplam 242 bin m2 alanı kaplar. Hem büyük olması hem de ulaşımın kolay olması nedeniyle birçok kişinin tercih ettiği ilk yerdir.

Çankaya’da Eskişehir Yolu üzerinde bulunur. 200’den fazla markaya ev sahipliği yapar. Sinema, fitness salonu, bowling salonu, gölet, dans okulu, çocuklar için oyun alanı, kapalı otoparkı ile modern bir alışveriş merkezidir. Alışveriş merkezinin karşısında ODTÜ kampüsü bulunur. Toplu ulaşımla gidiyorsanız m2 metrosuna binerek Orta Doğu Teknik Üniversitesi durağında inebilirsiniz. Her yaşa hitap eden bir yerdir.

Ankamall

İlk olarak 1999 senesinde açılmıştır. İlk adı Migros Ankara Alışveriş Merkezi iken popüler olduğunda 2006 senesinde yenilenmiş ve ismi Ankamall olmuştur. Ankara’da oldukça popüler olan bir yerdir.

Yenimahalle ilçesinde bulunur. Mevlana Bulvarı üzerindedir. Alışveriş merkezinde 300’den fazla marka vardır. 120 bin m2 kiralanabilir alanı vardır. Otopark ücretsizdir ve 6 bin araç kapasitesi vardır. Restoran, kafe, sinema salonları ve çocuklar için oyun alanları ile her yaşa hitap eder.

Ünlü markaları içerisinde barındırarak fark yaratan alışveriş merkezinin yapısı eski sayılır fakat zamanın nasıl geçtiğini içerisinde pek anlamayarak güzel gün geçirirsiniz.

Panora

Panora AVM kubbeli yapısıyla oldukça ilgi çeken alışveriş merkezlerinden biridir. Orta kısmında 350 bin mozaik bir araya getirilerek Piri Reis haritası oluşturulmuştur. Çankaya’da Oran semtinde bulunur.

İçerisinde 200’den fazla markanın mağazası vardır. En beğenilen özelliklerinden biri de 75 bin ton ağırlığa sahip iki adet büyük akvaryumun bulunmasıdır. 40 bin m2 peyzaj alanına sahiptir.

Panora Sanat Merkezi, Cinemaximum gibi pek çok alan ile eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar. Alışveriş merkezinin alanında bulunan ama alışveriş merkezi kapansa da hizmet vermeye devam eden restoranlar vardır. İtalyan, Çin, Türk restoranları AVM kapalı olsa da hizmet verir.

Metromall

Türkiye’nin en büyük üstü açılabilen alışveriş merkezidir. Ankara ise bu özelliğe sahip olan ilk alışveriş merkezi olmuştur. 2017 senesinde açılmıştır ve şehre modernlik kazandırmıştır.

Etimesgut ilçesinde Eryaman semtinde bulunur. İçerisinde 200’den fazla markanın mağazası vardır. Geniş bir alanda olduğundan her gün yüzlerce insanı ağırlar. Ücretsiz otoparkı 3 bin araçlıktır. Sinema salonları, restoranları ve eğlence merkezleri ile öne çıkar.

Ulaşım m3 metrosu ile sağlanır. Metroda Devlet Mahallesi durağında inmeniz gerekir. Ayrıca otobüs ya da minibüs ile de alışveriş merkezine kolay şekilde gelebilirsiniz. Ankara’yı ziyaret ettiğinizde muhakkak görmeniz gereken yerlerden biridir.

Gordion

Ankara’nın ilk yeşil alışveriş merkezidir. Çankaya ilçesinde ve Çayyolu semtinde bulunur. 50 bin m2 kiralanabilir alana sahiptir. İçerisinde 150’den fazla marka bulunur. Yeme içme yerleri ile birlikte geniş bir alanda ziyaretçilerini ağırlar.

Gurme kişiler için farklı mağaza seçenekleri mevcuttur. M2 metrosuna binerek alışveriş merkezine ulaşabilirsiniz. Çayyolu istasyonunda inerek kolayca ulaşabilirsiniz. Bölgeye giden birçok toplu taşıma aracı da vardır. Hem alışveriş yapmak hem de daha önce yemediğiniz gurme yemekler yemek istiyorsanız Gordion AVM sizin için ideal olan alışveriş merkezidir. Ankara’da sevdiklerinize hediye alabileceğiniz küçük butikler barındırır. Geniş alanı ile hiç sıkılmadan sabahtan akşama kadar gezebilirsiniz.

Faydalı Bağlantılar:

Ankara’da Ailece Eğlence: Çocuklar İçin Aktivite ve Gezi Rehberi

Ankara’da Eğlenceli ve Öğretici Bir Gün: Sanat ve Kültürel Etkinlikler Rehberi
Ankara’da Gece Hayatının Keyfini Çıkarın: En Popüler Eğlence Mekanları

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.