You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ankara’da Unutulmaz Bir Konaklama Deneyimi: Grand Hamit Hotel’i Keşfedin

Konaklama konusuna eş değer bir biçimde Ankara’yı ele alacak olduğumuzda birçok yönden inceleme yapabiliriz. Tabii Ankara’da unutulmaz bir konaklama deneyimi açısından Grand Hamit Hoteli keşfedin demek önemli bir öneri diyerek başlayalım. Gezi rotasında yapmak istediğiniz şeyler ve düzenli planlama açısından konaklama adresini doğru seçmekte büyük fayda vardır. Çünkü yanlış seçilmiş bir konaklama adresi ulaşım zorluğu ve gezi rotasını düzensiz hale getirmek için büyük olumsuzluk taşımaktadır. Çeşitli lezzet durakları, yapılacak aktiviteler veya iş döngüsüne uyumsuzluğu ise cabası denilebilir. Bu yüzden önem kazanmış bir otel olmasıyla Gran Hamit Hoteli öneriyoruz.

Grand Hamit Hotel konumsal farkı beraberinde tüm lokasyonlara eşit mesafe uzaklığındadır. Yürüyerek ulaşım sağlayacağınız pek çok yer vardır. Bunların başında yıllardır eskimeyen güzelliklerden biri olarak Kuğulu park denilebilir. Ayrıca Kızılay merkezine yakın olması nedeniyle tüm seçeneklere alternatif sayılan bir konaklama yeridir.

Grand Hamit Hotel Tercihiyle Gezi Planı Oluşturma

Grand Hamit Hotel tercihiyle gezi planı oluşturma en uygun fiyat garantisi beraberinde oluşturulmuş bir gezi planı demektir. Bütçenize uygun ödeme seçeneklerinin yanı sıra otel konforu ve ulaşım kolaylığı sayesinde normal koşullarda harcayabileceğiniz meblağda düşüş olacaktır. Ayrıca gezilip görülmesi yerler bakımından daha avantajlı sayılırsınız. Ekonomik yönden her şeye kolaylıkla ulaşım sağlayabilmek bu otelin sunduğu avantajlardandır. Kısaca ulaşıma harcayacağınız bütçeyi gezi planınızda değerlendirebileceğinizi söyleyebiliriz.

Ankara’da Gezilecek Alanlar

Ankara’da gezilecek alanlar sıralaması her defasında değişebilmektedir. Fakat yerler aynıdır. Sadece sizin bütçenize, koşullarınıza veya hangi amaçla seyahat etme şeklinize göre değişmektedir. Gezilecek alanlar ise aşağıdaki gibi sıralanır.

 • Cumhuriyet müzesi

 • Kurtuluş savaşı müzesi

 • Atatürk orman çiftliği ve hayvanat bahçesi

 • Atatürk parkı (Ahlatlıbel)

 • Kocatepe Camii

 • Hacı Bayram Veli Camii

 • Ulucanlar Cezaevi müzesi

 • Anadolu medeniyetler müzesi

 • Anıtkabir

 • Seğmenler parkı ve Kuğulu park

 • Göksu parkı ve Harikalar diyarı

 • Eymir gölü ve Mogan gölü

Karışık bir biçimde özetlediğimiz liste haricinde de pek çok ünlü yer vardır. Ancak kişisel değerlendirmeden ziyade genel değerlendirme yaptığımızdan en öncelikli gezilecek alanlar listesinin bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Bahsedilen yerlere hem yürüyüş hem de araç mesafesindeki en yakın ve uygun konaklama adresi ise Grand Hamit Hotel şeklinde bilinmektedir.

Ankara’da Ne Yenir?

Ankara’da ne yenir sorgulaması buranın en meşhur lezzetlerini öne çıkardığı gibi gidilecek mekânlarında belirleyicisi olmaktadır. Buna yönelik şehrin en meşhur tatlarından biri olan ve gece geç saatlere kadar açık bulabileceğiniz AOÇ kısaltmasıyla Atatürk orman çiftliğindeki kokoreççiler bir numaradır. Daha önce kokoreç yemediyseniz; kesinlikle bu konumu tercih etmenizi öneriyoruz. Ayrıca İskender kebap yanında geleneksel bir görünüm haline dönüşen bulgur pilavı en güzel lezzetler arasında yer alır. Öllüğün körü veya simit türleri ise çok beğeneceğiniz ve tadı damağımda kaldı diyeceğiniz lezzetlerdir. Ekonomik oluşu nedeniyle iş sektörü çalışanlarının yoğun tercihi ise yaprak dönerdir. Tabii Ankara kebabı veya inceğiz kebabını da unutmamak gerekir.

Ankara’da Ucuz Alışveriş Yerleri

Gezi rotası oluştururken kişilerin kendilerine ayırdığı bütçe içinde uygun fiyatlı yerlerde bulabilecekleri hediyelik eşyalar, giyim kuşam veya çok amaçlı kullanılan ürünler akla gelir. Ankara’da ucuz alışveriş yerleri bakımından şehrin Çankaya göbeğinde bulunan ve birçok yoldan kestirme olarak ulaşılabilen sosyete pazarı en öncelikli yer olarak bilinir. Tabii Çankaya civarındaki pazarlar veya Kızılay caddelerindeki birçok dükkânlarında bu konuda elverişli yerler olduğu düşünülmektedir.

Genel bakımdan sosyete pazarı ilk sırada geliyor olsa da Ankara, birçok şehirden daha uygun fiyatlı orijinal ürünlerin satıldığı yer olarak bilinir. Hatta en çok merak ettiğiniz alakalı veya alakasız ürünleri bile uygun fiyatlara bulabileceğinizi söyleyelim. Kısaca Ankara gezisi yapacak olan ya da planyan kişiler için ortalama asgari ücretin yarısıyla bile pek çok şey alınacağını söylemek mümkündür.


Faydalı Bağlantılar:

Çocuklu Aileler İçin Ankara Gezi Rehberi
Ankara’nın En Çok Ziyaret Edilen Lokasyonları
Ankara’ya Seyahat Edeceklerin Dikkat Etmesi Gerekenler

 

 

 

Grand Hamit Hotel'de Konaklamanın Keyfini Çıkarın

Konaklama ve ek hizmetlerimizden yararlanmak için şimdi odanızı ayırtın.